Før påsken, trodde jeg helt seriøst at jeg skulle få ut et innlegg hver bidige dag. Jeg har nemlig plenty av historier å fortelle dere med bilder i haugevis, men neida, tiden strekker rett og slett ikke til når en koser seg og putler rundt med forskjellig småting.
Angsten for at at samfunnet skal åpnes litt opp igjen, er satt på hold. For det er ingen vits i å la hjernen gå på høygir, når man allikevel ikke for gjort noe med det. Vi som familie er faktisk også veldig gode i fra før av på å feire påsken hjemme, har gjort det utallige ganger før, så dagene har gått som en drøm.
Det er med andre ord gode påskevibber her hjemme. Vi holder på med hvert vårt gjennom mesteparten av dagen, og så samles vi på kvelden foran tittekassa og stuebordet fullt av snop. Vi har endelig kommet oss gjennom alle episodene av NrK serien “Side om side”, men så fort snuppeline har fått nok av oss og fyker opp på rommet sitt, kommer den ultimate spanske spenningsserien “Money Heist/Papirhuset”på. Noen synes kanskje det er litt slitsom å hele tiden måtte følge en spansk serie, man må følge godt på teksten, men det er virkelig verdt det.
Dagene går som sagt på et vis, og vi har det veldig bra for tiden selv om hele verden gråter. Det er ikke til å unngå å kjenne på dårlig samvittighet over å faktisk klare å kose seg når så mange sliter, men vi har nå tross alt veldig mye å være glad for. Så fortsatt god påske kjære dere, vær forsiktig og hold dere friske
#påske #påskeferie #påskedrakt #utkledning #påskekylling